Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE czas < '1406551943';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE (ip='54.91.191.48' AND nazwa='lucja');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["INSERT INTO al.teraz (ip,czas,nazwa) VALUES ('54.91.191.48','1406553743','lucja');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT COUNT(*) FROM al.teraz WHERE nazwa='lucja';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]


 

Główna Anzelm Grun alleluja banery ból cykl DEON linki Lucja- o sobie moje artykuły Miłość npr niebieska linia płodność Przemiana o.Papczyński Przebaczenie psychologia-x M.Dziewiecki szukaj na stronie śmiałość terapeuta uczucia uzależnienia wpisy gości wpisz się Kontakt - lucjamaria@wp.pl


narzeczeństwo

duchowość

rozwój osobisty

dziecko

e-moc-je

socjologia

poradnictwo

nastolatki

kobieta

małżeństwo

mężczyzna

studia

roz-stanie

 


o. Anzelm Grun

Anselm Grün - zajrzyj na osobistą stronę ojca.


ur. 1945, doktor teologii, przełożony opactwa benedyktyńskiego w Munsterschwarzach. Znany doradca duchowy, prowadzi kursy medytacji uwzględniające psychoterapię, kontemplację i post.

Opublikował wiele książek, np.:

Książka o sztuce życia - zobacz fragment
Ustalać granice, szanować granice - zobacz moje notatki
Sercem i wszystkimi zmysłami
50 aniołów na cały rok
50 aniołów dla duszy
Znajdź własną drogę, duchowe inspiracje do uzdrowienia zranień z przeszłości
Nie zapominaj o tym, co najlepsze!
Pokój serca
Niebo zaczyna się w Tobie, mądrość Ojców Pustyni na dzisiaj
Książka o tęsknocie
Wiele innych dostępnych tytułów tutaj

"Żyć sercem i wszystkimi zmysłami to temat często poruszany przez Anselma Grüna. Niniejszy tom gromadzi jego najpiękniejsze teksty - jeden na każdy dzień roku. Niewielu autorów potrafi ponownie dać życiu duszę, jak czyni to ów doświadczony terapeuta i duszpasterz. Kto próbuje iść wytyczoną przez niego drogą, odnajduje harmonię w samym sobie, ponownie dostrzega bogactwo codzienności, nabiera głębokiego zaufania do życia. Książka ta to źródło inspiracji i jednocześnie nowoczesny przewodnik duchowy, rozwijający serce i wszystkie zmysły."

"Istota szczęścia polega na tym, aby być sobą, ale nie krążyć stale wokół własnego ego. Nie izoluj się więc i nie bierz siebie zbyt poważnie. Pracuj nad swoimi słabościami, ale nie skupiaj się na nich i nie zamartwiaj się z ich powodu. Tylko ten, kto obchodzi się ze sobą łagodnie może być dobry - dla siebie i dla innych."

"To właśnie dzięki duszy jesteśmy wyjątkowi. Aniołowie zaś to stworzenia, które wprowadzają nas w tę szczególną przestrzeń duszy. Oni ją ochraniają, a także uskrzydlają, abyśmy mogli odkryć jej pełne bogactwo. Równocześnie rozwijają potencjał naszych możliwości i nadają im właściwe znaczenie.
Inspirująca książka A. Grüna 50 aniołów na cały rok znajduje tutaj dalszy ciąg. Owych 50 aniołów wprowadza nas w bogactwo, jakie Bóg złożył w naszej duszy. Pozycja ta może służyć jako lektura codzienna, pomoc do medytacji, jako towarzysz w okresie kształtowania dojrzałej i odpowiedzialnej postawy życia."

"Historia każdego życia przeniknięta jest obecnością Boga. A jednak czymś innym jest wiedzieć o tym, a czymś innym doświadczyć tego głęboko w swoim życiu. Nierzadko bowiem subiektywne przeczucie wydaje się przeczyć prawdzie o Bogu przejętym moim życiem. Dzieje się tak między innymi na skutek zranień, nieraz głębokich, które sprawiają pęknięcia w osobistym obrazie życia. Powodują, że widzimy Boga i siebie jakby w krzywym zwierciadle. Chociaż stworzeni na obraz i podobieństwo Boże, nie potrafimy zobaczyć Boga i siebie w prawdzie, ponieważ rzeczywisty obraz zasłaniają nam ciemne plamy z historii życia. A jednak Bóg zostawia głębokie ślady swej obecności nawet w najgłębszych ranach życia ludzkiego. Jego ślady są głębsze od naszych najgłębszych ran. Trzeba nauczyć się je odkrywać, zwłaszcza na modlitwie. Poprowadzą nas one do rzeczywistego obrazu Boga i siebie, za którym tak naprawdę głęboko tęsknimy. Między innymi o tym traktują opublikowane konferencje o. A. Grüna."Główna